16 latek zatrzymany za przywłaszczenie 16 latek zatrzymany za przywłaszczenie
Przed sądem rodzinnym i nieletnich za przywłaszczenie telefonu odpowie 16-latek. Nieletni zabrał telefon pozostawiony w punkcie gastronomicznym. Policjanci tego samego dnia... 16 latek zatrzymany za przywłaszczenie

Przed sądem rodzinnym i nieletnich za przywłaszczenie telefonu odpowie 16-latek. Nieletni zabrał telefon pozostawiony w punkcie gastronomicznym. Policjanci tego samego dnia zatrzymali sprawcę czynu i odzyskali telefon. Materiały w tej sprawie trafiły już do sądu.

Oleśniccy policjanci otrzymali informację o przywłaszczeniu telefonu komórkowego pozostawionego w jednym z punktów gastronomicznych na terenie Oleśnicy. Zgłaszająca przekazała cechy charakterystyczne telefonu oraz wskazała dokładnie miejsce pozostawienia telefonu. Policjanci przejrzeli dostępny monitoring i wytypowali nieletniego, którego podejrzewali o ten czyn. Jeszcze tego samego dnia policjanci wydziału prewencji dotarli do 16-letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego, przy którym ujawnili telefon, którego szukali. Odzyskany telefon trafił do rąk właścicielki. Jego wartość oszacowano na kwotę 1000 zł.

Zgromadzony materiał dowodowy tej sprawy został przekazany do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Oleśnicy, który zadecyduje o dalszych losach nieletniego sprawcy czynu karalnego.

KPP Oleśnica

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.