99-metrowa flaga na 11 listopada 99-metrowa flaga na 11 listopada
Oleśnica Razem zaprosiła na uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w trakcie której pojawiła się 99-metrowa flaga. 99 metrów na 99-lecie... 99-metrowa flaga na 11 listopada

Oleśnica Razem zaprosiła na uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w trakcie której pojawiła się 99-metrowa flaga.

99 metrów na 99-lecie odzyskania niepodległości!

11 Listopada to święto, które powinno łączyć. O tej porze roku aura nie rozpieszcza i trudno poza formalnymi obchodami i koncertami o radosne wydarzenia w plenerze, które sprzyjają wspólnemu celebrowaniu tej ważnej rocznicy.

Od kilku lat przyjmujemy zaproszenie oleśnickich środowisk patriotycznych, by razem z mieszkańcami rozkładać na Placu Zwycięstwa wielkiego orła. Tym razem 11 listopada ok. godz. 13.30 zameldujemy się na Placu, by wziąć udział w kolejnym radosnym przedsięwzięciu.

Serdecznie zapraszamy oleśniczan, w tym także wszelkie organizacje społeczne i polityczne, do wspólnego – ponad podziałami – rozwinięcia uszytej przez stowarzyszenie Oleśnica Razem, liczącej dziewięćdziesiąt dziewięć metrów, biało-czerwonej flagi!

Za rok razem „doszyjemy”… setny metr! Planowane jest też wspólne zdjęcie „z lotu ptaka”. Do zobaczenia bez względu na pogodę

 

Odprawiono także mszę św. w kościele NMP Matki Miłosierdzia, z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Oleśnicy.

Następnie poczty sztandarowe i działacze polityczni, społeczni i sportowi oraz zwykli Oleśniczanie udali się pod pobliski Pomnik Kombatantów, gdzie złożono wieńce i kwiaty, oraz burmistrz Michał Kołaciński, wygłosił rocznicową przemowę.

O godz. 16 w sali widowiskowej BiFK odbył się koncert patriotyczny, w którym udział wzięli chór Iunctus, seniorzy oraz lokalne grupy rockowe.

GALERIA ZDJĘĆ:

 

 

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.