Adam Horbacz- SPIERAJMY SIĘ O SPRAWY ISTOTNE Adam Horbacz- SPIERAJMY SIĘ O SPRAWY ISTOTNE
Adam Horbacz, przewodniczący lokalnego stowarzyszenia „Forum Rozwoju” zabrał głos w sprawie sporów dochodzących w radzie miasta Oleśnicy. Zapraszamy do zapoznania się.... Adam Horbacz- SPIERAJMY SIĘ O SPRAWY ISTOTNE

Adam Horbacz, przewodniczący lokalnego stowarzyszenia „Forum Rozwoju” zabrał głos w sprawie sporów dochodzących w radzie miasta Oleśnicy. Zapraszamy do zapoznania się.

 

„Od kilku tygodni oleśniczanie obserwują kolejne odcinki jałowych
i niepotrzebnych sporów – od happeningów po oświadczenia w mediach czy komentarze działań innych stowarzyszeń. Utarczki personalne, które nie niosą za sobą nic co byłoby korzyścią dla mieszkańców Oleśnicy. Z apogeum tego zjawiska mieliśmy do czynienia na piątkowej sesji Rady Miasta Oleśnicy.

 W demokracji spór jest nieunikniony, to esencja tego ustroju. Radni zostali wybrani jednak po to by reprezentować interes mieszkańców, dyskutować i proponować rozwiązania. Mieszkańców nie interesuje z jakich powodów jeden radny nie lubi drugiego radnego, nie interesuje czy radni zbojkotowali Komisję czy nie mogli wziąć w niej udziału. Oleśniczanie mają swoją ocenę działań każdego radnego i wyrażą ją w wyborach samorządowych.

Apeluję do wszystkich uczestników życia publicznego: powstrzymajcie się
od wzajemnych i nieustannych oskarżeń. Spierajmy się o sprawy istotne, proponujmy
i wprowadzajmy zmiany!”

 

Adam Horbacz

Przewodniczący Forum Rozwoju

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.