„Z BiFK przez Świat” – „Świat kobiety w Indiach: żona, matka, wdowa” „Z BiFK przez Świat” – „Świat kobiety w Indiach: żona, matka, wdowa”
Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza 15 lutego o godz. 18.00 do sali konferencyjnej BiFK przy ul. Reja 10 na... „Z BiFK przez Świat” – „Świat kobiety w Indiach: żona, matka, wdowa”

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza 15 lutego o godz. 18.00 do sali konferencyjnej BiFK przy ul. Reja 10 na spotkanie w ramach cyklu „Z BIFK przez Świat” o tematyce „Świat kobiety w Indiach: żona, matka, wdowa”.

Gościem spotkania będzie Włodzimierz Musiał – podróżnik-humanista, miłośnik kultury indyjskiej.

Indie są jego drugim domem. Od 1998 roku regularnie wyjeżdża do Indii. Odbył blisko 50 podróży, poznając prawie wszystkie regiony tego kraju. Odkrywanie i nieprzerwane zgłębianie skarbów Indii jest jego życiową pasją. Jako miłośnik tej cywilizacji chyli czoła przed jej wielowiekowym dziedzictwem kulturowym, które opiera się na niezwykle trwałym fundamencie: żywej tradycji. To właśnie ludzie, a przede wszystkim indyjskie kobiety, są wspaniałymi depozytariuszkami kulturowych tradycji. Podróżnik poznaje Indie poprzez obserwacje codziennego życia i otwarte kontakty z ludźmi. Bez wątpienia Indie są wielkie wielkością ludzi!

Swoje uznanie dla Indii Pan Włodzimierz wyraża słowami Mahatmy Gandhiego: „Czuję się całym sercem zjednoczony z Indią. Wierzę niezachwianie w jej misje wobec świata”.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

BiFK

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.