Debata o korekcie budżetu obywatelskiego Debata o korekcie budżetu obywatelskiego
Forum Rozwoju zaprosiło na  debatę o budżecie obywatelskim. Jego korekcie czy reformie. Odbyła się ona w hotelu Garden, w sali konferencyjnej ... Debata o korekcie budżetu obywatelskiego

Forum Rozwoju zaprosiło na  debatę o budżecie obywatelskim. Jego korekcie czy reformie. Odbyła się ona w hotelu Garden, w sali konferencyjnej  przy ul. Podchorążych.

 

Budżet obywatelski to wydzielona suma pieniędzy z budżetu miasta,  o której decydują  mieszkańcy. W wyniku głosowania, decyduje się o skierowaniu środków finansowych, na zgłoszone przez różne środowiska, wybrane  zadań  miasta. W ten sposób angażuje się mieszkańców, w proces współdecydowania o życiu miasta, w okresie między wyborami. Jest to swoiste po łączenie elementów demokracji bezpośredniej i przedstawicielskiej.

 

W debacie uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Była ona prowadzona przez Adama Horbacza i Wojciecha Bryma,  przedstawicieli Forum Rozwoju, które składa się z  byłych działaczy i sympatyków Platformy Obywatelskiej. Samorządowcy i społecznicy z organizacji pożytku publicznego debatowali o nowych zasadach funkcjonowania budżetu obywatelskiego w Oleśnicy. Głos zabrali m.in  burmistrz Michał Kołaciński  z Oleśnicy Razem,  Mariusz Kartocha z Akademii Piłkarskiej,  Łukasz Koper z Hikari Oleśnica, czy  radny Damian Siedlecki.

 

Uczestnicy byli zgodni iż, budżet obywatelski, w Oleśnicy wymaga zmian. Nie było zgody jak mają przebiegać te zmiany. Pojawiało się wiele  pomysłów i argumentów za i przeciw niektórym rozwiązaniom. Organizatorzy panelu notowali wszystkie uwagi. Ma nastąpić podział zadań na miękkie i twarde, a także rejonizacja zadań, według podziału administracyjnego miasta. Niemalże na pewno dojdzie do, nowelizacji uchwały dotyczącej tego zagadnienia, przez Radę Miasta Oleśnicy.

 

Jakie zmiany są planowane? Obejrzyjcie wideo:

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.