II Olesnicka Bajk Poczta II Olesnicka Bajk Poczta
Już w najbliższa sobotę odbędzie się kolejna druga edycja „Oleśnicka Bajk Poczta”. Poniżej pubnlikujemy informację od organizatorów tego wydarzenia. „Zgodnie z... II Olesnicka Bajk Poczta

Już w najbliższa sobotę odbędzie się kolejna druga edycja „Oleśnicka Bajk Poczta”. Poniżej pubnlikujemy informację od organizatorów tego wydarzenia.

„Zgodnie z zapowiadanym planem siedmioletnim w tym roku odbędzie się druga edycja Oleśnickiej Bajk Poczty! W ostatnią sobotę czerwca 15 osobowy peleton złożony z miłośników dwóch kołek przewiezie przesyłki pocztowe z Oleśnicy do Sycowa. Start z Amfiteatru nad stawami a meta w Urzędzie Pocztowym w Sycowie.

Wszystkie przesyłki nadesłane do przewiezienia pocztą rowerową zostaną ostemplowane specjalnie przygotowanym na tą okazję datownikiem okolicznościowym. Zgodnie
z zeszłoroczną zapowiedzią będzie na nich przedstawiona ewolucja roweru. W tym roku elementem graficznym jest bicykl stworzony w 1839 roku przez Kirpatricka Macmillana.

Dodatkowo została wydana kartka okolicznościowa na której zaczerpnięto jako motyw start do ubiegłorocznej poczty rowerowej. Kartkę można nabyć w UP Oleśnica Śląska 1 przy ul. 3 Maja 50/52 w cenie 1,05 zł. Jej nakład to tylko 200 sztuk a więc można powiedzieć „biały kruk”. Autorem datownika i kartki pocztowej jest Adam Szuler z Koła PZF Nr 4 w Oleśnicy.

Partnerem wydarzenia jest Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
i Przeciwdziałania Narkomanii, a także Centrum Kultury w Sycowie. Od 16.07. w Muzeum Regionalnym gościć będzie nasza wystawa zdigitalizowanych i powiększonych znaczków pocztowych z kolekcji oleśniczanki Ewy Płanety.

Głównym celem oleśnickiej poczty specjalnej jest promowanie wśród mieszkańców zainteresowań filatelistycznych, zainteresowanie aktywnym spędzaniem czasu na rowerze, popularyzacja miejskiego transportu rowerowego i rekreacyjnego uprawiania sportów rowerowych. W imieniu organizatorów i partnerów serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców 23.06.2018 na oficjalny start grupy z Amfiteatru Miejskiego w Oleśnicy. Zapraszamy już od godziny 09.00 gdzie rozdawać będziemy specjalne pocztowe i rowerowe niespodzianki dla kibiców, a Urząd Pocztowy przygotuje specjalne stoisko dla fanów filatelistyki i wszystkich chętnych, którzy będą chcieli wysłać pozdrowienia dla swoich bliskich i znajomych ?

Patronat honorowy nad całym wydarzenie objął Starosta Oleśnicki Wojciech Kociński oraz Burmistrz Miasta Oleśnicy Michał Kołaciński.

Szczegółowy regulamin II Oleśnickiej Bajk Poczty znajduje się na stronie www.kzp.pl pod linkiem https://www.kzp.pl/index.php?artykul=nws-n54-n5439

Organizatorami „Poczty Rowerowej” są:  Grupa Rowerowa „Oleśnica Bajk Stajl”, Okręg Wrocławski Polskiego Związku Filatelistów, Regionalny Koordynator ds. filatelistyki we Wrocławiu, Region Sieci we Wrocławiu oraz Urząd Pocztowy Oleśnica Śląska 1 oraz Urząd Pocztowy w Sycowie”

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.