Italiano Vero w Oleśnicy Italiano Vero w Oleśnicy
Niedzielny wieczór w Sali Koncertowej BiFK  upłynął pod znakiem popularnych włoskich piosenek. Za sprawą trio które gościło w kraju na krótkim... Italiano Vero w Oleśnicy

Niedzielny wieczór w Sali Koncertowej BiFK  upłynął pod znakiem popularnych włoskich piosenek. Za sprawą trio które gościło w kraju na krótkim tournée, usłyszeliśmy wiele  hitów lat „60 i nieco starszych.

Podczas koncertu Italiano Vero, zespół postarał się przybliżyć polskiej publiczności naturę prawdziwego Włocha (Italiano vero). Nie zabrakło opowieści i anegdot o Włochach i ich obyczajach podpatrzonych okiem Polki wchodzącej jako początkująca żona w prawdziwą włoską rodzinę…
Jak się okazuje najważniejszą drogą do serca Włocha jest muzyka!!!

Oprócz znanych i lubianych melodii, takich jak: Volare, Felicita, Un Italiano vero, zespół zaprezentował również najpiękniejsze piosenki z festiwalu San Remo (z lat 50′, 60′, 70′), które zdobyły serca Włochów (tym razem mamy nadzieję, że zdobędą też serca polskiej publiczności). W programie znalazły się również utwory z ulubionych włoskich filmów (np. La Vita e bella).
Repertuar zaskakiwał słuchaczy: od melancholijnych pieśni neapolitańskich, po energiczne, żywe i wesołe rytmy (Dimmi quando, Mambo italiano).

Trio Boffelli to zespół młodych entuzjastów, absolwentów uczelni muzycznych we Włoszech i w Polsce. W Polsce usłyszymy ich po raz pierwszy, ale z wielkim powodzeniem koncertowali już w klubach i na estradach we Włoszech (Perugia, Padwa, Brescia, Mediolan), Francji (Brignoles, Avignon podczas festiwalu Mercato italiano) i Hiszpanii. Zaraz po trasie polskiej artyści wyjeżdżają na koncerty do San Remo.

Skład TRIO BOFFELLI:
Maja Boffelli – vocal, ukulele, prowadzenie
Diego Boffelli – vocal, gitara, perkusja
Alberto Boffelli – kontrabas

 

źródło www.kupbilecik.pl

MATERIAŁ WIDEO:

GALERIA ZDJĘĆ:

 

 

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.