Katarzyna Bonda i Marek Krajewski w Oleśnicy Katarzyna Bonda i Marek Krajewski w Oleśnicy
  Wczoraj w sali konferencyjnej Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy, odbył się wieczór autorski literatki Katarzyny Bondy. Urodziła się w... Katarzyna Bonda i Marek Krajewski w Oleśnicy

 

Wczoraj w sali konferencyjnej Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy, odbył się wieczór autorski literatki Katarzyny Bondy.

Urodziła się w 1977 w Białymstoku, wychowała w Hajnówce, w rodzinie o korzeniach białoruskich.

W Hajnówce ukończyła szkołę podstawową oraz Liceum Ogólnokształcące z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego. W czasie nauki w szkole średniej zainteresowała się dziennikarstwem i w następnych latach pisała do lokalnych czasopism. Od 5. roku życia do końca liceum uczyła się gry na fortepianie. W latach 1998–2004 studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła też studia na kierunku scenopisarstwo w PWSFTviT. Następnie przez 12 lat pracowała jako dziennikarka w redakcjach, m.in.: „Super Expressu”, „Newsweeka”, „Wprost”, TVP S.A., „Miesięcznika Zdrowie”, „Naj”, „Expressu Wieczornego” i „Kuriera Podlaskiego”. Wykłada w szkole kreatywnego pisania w Warszawie, a także utworzyła własną szkołę i portal o pisaniu.

W 2007 zadebiutowała powieścią kryminalną Sprawa Niny Frank, która zdobyła uznanie i została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru, a przez wydawnictwo Media Express została wyróżniona nagrodą Debiut Roku. Okularnik zdobył tytuł Bestsellera Empiku 2015 w kategorii literatura polska.

Do polskiej powieści kryminalnej autorka wprowadziła nowy typ detektywa, którym jest psycholog policyjny Hubert Meyer. Postać ta występuje w powieściach: Sprawa Niny Frank (2007), Tylko martwi nie kłamią (2010) i Florystce (2012) oraz epizodycznie w Okularniku(2015). Napisała także dokumenty kryminalne Polskie morderczynie (2008) i Zbrodnia niedoskonała (2009, z Bogdanem Lachem).

Była związana z fotografem Piotrem Sadurskim, z którym ma córkę Ninę, a następnie z literaturoznawcą i pisarzem Mariuszem Czubajem.

Mieszka w Warszawie

źródło wikipedia

GALERIA WIDEO:

GALERIA ZDJĘĆ:

 

 

 

 

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.