Kierowcy na promilach Kierowcy na promilach
Policjanci powiatu oleśnickiego w miniony poniedziałek zatrzymali dwie osoby, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu. Za swoje czyny kierujący odpowiedzą przed... Kierowcy na promilach

Policjanci powiatu oleśnickiego w miniony poniedziałek zatrzymali dwie osoby, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu. Za swoje czyny kierujący odpowiedzą przed sądem.

W poniedziałek 09.04.2018 roku o godzinie 02:00 w miejscowości Twardogóra policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki audi. Pojazd prowadziła 34-letnia kobieta, mieszkanka powiatu oleśnickiego. W trakcie kontroli okazało się , że kierująca w wydychanym powietrzu ma aż 2,9 promila alkoholu. Sprawcy zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami.

Również 09.04.2018 roku o godzinie 23:30 w miejscowości Bierutów, policjanci z lokalnego komisariatu zatrzymali do kontroli pojazd marki Volkswagen. Podczas przeprowadzanych czynności 20-letniego mężczyznę poddano kontroli stanu trzeźwości z wynikiem 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Według kodeksu karnego za popełnione przestępstwo kierujący podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. O losie obojga zatrzymanych zadecyduje sąd.

Info: KPP w Oleśnicy

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.