Kompletnie pijani rodzice 3 miesięcznego dziecka Kompletnie pijani rodzice 3 miesięcznego dziecka
Ponad 3 promile alkoholu w organizmie mieli rodzice, którzy opiekowali się swoim miesięcznym dzieckiem. Zostali zatrzymani, a maluszek umieszczony w szpitalu.... Kompletnie pijani rodzice 3 miesięcznego dziecka

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie mieli rodzice, którzy opiekowali się swoim miesięcznym dzieckiem. Zostali zatrzymani, a maluszek umieszczony w szpitalu. W najbliższych dniach będą wykonywane dalsze czynności procesowe związane z opieką nad niemowlakiem. Oboje rodzice usłyszeli już zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, za co grozi nawet do 5 lat więzienia. Sprawą niewłaściwego sprawowania opieki zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Kilka dni temu oleśniccy policjanci zostali skierowani do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie istniało podejrzenia, że opiekę na dzieckiem sprawują nietrzeźwi rodzice. Na miejscu policjanci zastali miesięcznego niemowlaka oraz biesiadujących rodziców. Kontrola stanu trzeźwości opiekunów wykazała, że oboje mieli ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W żaden sposób nie byli w stanie zapewnić bezpieczeństwa maleńkiemu dziecku. W miejscu interwencji pojawił się również zespół pogotowia ratunkowego, aby ocenić stan zdrowia niemowlaka. Podjęto decyzję, aby umieścić go w szpitalu.

Nieodpowiedzialni rodzice trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia po wytrzeźwieniu 28-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna usłyszeli zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego dziecka, za co może grozić nawet 5 lat więzienia. Funkcjonariusze przekazali też sprawę do sądu rodzinnego.

Źródło: KPP w Oleśnicy

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.