Kultura muzyczna Oleśnicy Kultura muzyczna Oleśnicy
Zamek Książąt Oleśnickich gościł promocję książki dr Agnieszki Drożdżewskiej „Kultura muzyczna Oleśnicy w XIX i pierwszej połowie XX wieku”, wydanej przez Bibliotekę... Kultura muzyczna Oleśnicy

Zamek Książąt Oleśnickich gościł promocję książki dr Agnieszki Drożdżewskiej „Kultura muzyczna Oleśnicy w XIX i pierwszej połowie XX wieku”, wydanej przez Bibliotekę i Forum Kultury. Książka ta powstała na bazie pracy magisterskiej, sprzed 13. lat o dziejach muzycznej Oleśnicy w XIX wieku”, zaktualizowanej o początek XX wieku, oraz o czasy międzywojenne. „Kultura muzyczna” to nie lada gratka, nie tylko dla melomanów, ale także dla zainteresowanych historią Oleśnicy, z czasów niemieckich, czy czeskich.

 

Opracowanie obejmuje okres od panowania Piastów, do 1945 roku. Początkowa muzyka była związana z kościołem. W dalszej części opisano stowarzyszenia muzyczne wspierane przez władców i mecenasów, muzykę w teatralną, działalność orkiestr wojskowych, szkolnictwo muzyczne , budownictwo i sprzedaż instrumentów, drukarstwo muzyczne i szeroko pojęty handel muzykaliami.

 

Obecny na promocji był burmistrz Michał Kołaciński, wraz z zastępcą Jarosławem Sadowskim, Leszek Mulka z Towarzystwa Miłośników Lwowa, miłośnik historii naszego miasta dr Marek Nienałtowski, oraz muzyk Agnieszka Ostapowicz. Uzdolniona oleśniczanka, Agnieszka Drożdżewska zaprosiła, na styczniowy koncert w ramach „Oleśnickich Spotkań z Muzyką”, w trakcie którego zaśpiewa. Książka dr Drożdżewskiej, jest dostępna w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią.

MATERIAŁ WIDEO:

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.