Lotnicze Pogotowie Ratunkowe kolejny raz w Oleśnicy Lotnicze Pogotowie Ratunkowe kolejny raz w Oleśnicy
Dziś około godz. 18:00 na podzamczu w Oleśnicy przy ulicy Wałowej wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego- Ratownik 13. Miał on zabrać mężczyznę... Lotnicze Pogotowie Ratunkowe kolejny raz w Oleśnicy

Dziś około godz. 18:00 na podzamczu w Oleśnicy przy ulicy Wałowej wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego- Ratownik 13.

Miał on zabrać mężczyznę – bezdomnego – któremu wcześniej funkcjonariusze policji ok godz 16 udzielali pierwszej pomocy na dworcu autobusowym przy ul. Rzemieślniczej. Mężczyzna był w stanie głębokiego wychłodzenia. Pogotowie ratunkowe przybyło na miejsce dopiero 1,5 godz od zgłoszenia.

Załoga pogotowia przewiozła pacjenta w okolice podzamcza i zdecydowała się wezwać na miejsce śmigłowiec ratowniczy, ze względu na stan mężczyzny. Śmigłowiec LPR wylądował w pobliżu zamku. Lądowisko zabezpieczały dwa zastępy straży pożarnej. Niestety mężczyzna ponownie zaczął tracić funkcje życiowe i był reanimowany przez ratowników z użyciem automatycznego masażera. Zdecydowano, ze jednak mężczyzna zostanie przewieziony karetką do Wrocławskiego szpitala przy ul. Borowskiej. Ambulans do Wrocławia pojechał w asyście lekarza ze śmigłowca.

Materiał wideo se startu śmigłowca:

 

Galeria zdjęć:

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.