Majówka 2018 w Oleśnicy Majówka 2018 w Oleśnicy
Publikujemy komunikat urzędu miasta w Oleśnicy odnośnie majowego weekendu. 1 maja będzie miał miejsce tradycyjny przejazd rolkarzy ulicami miasta. Zapisy od 11.30... Majówka 2018 w Oleśnicy

Publikujemy komunikat urzędu miasta w Oleśnicy odnośnie majowego weekendu.

1 maja będzie miał miejsce tradycyjny przejazd rolkarzy ulicami miasta. Zapisy od 11.30 przy basenie krytym Atol, startujemy w samo południe.

2 maja Dzień Flagi RP: oficjalne uroczystości od godz. 15.00 w Rynku, w tym o 14.45 przemarsz ul. Kościelną pododdziałów służb mundurowych operujących w Oleśnicy i orkiestry policyjnej do Rynku, pokazy sprzętów i inne atrakcje.

O godz. 18.00 w sali widowiskowej odbędzie się koncert koncert „Chopin na 100”. Wystąpi Adam Kośmieja – pianista młodego pokolenia, absolwent nowojorskiej Manhattan School of Music. Bilety 15 zł.

3 maja: „Biało-Czerwony XIX Oleśnicki Rajd Rowerowy” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, wyjazd z Rynku godz. 10.00 (obowiązywały zapisy i opłaty wpisowe).

O godz. 12.00 msza w intencji Ojczyzny w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy, bezpośrednio po niej, ok. godz. 13.10 oficjalne uroczystości na Skwerze Kombatantów RP.

W tym dniu również tradycyjne zawody rolkarskie: Roller Cup Oleśnica (dawniej Otwarte Mistrzostwa Oleśnicy w jeździe szybkiej na rolkach). Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 przy amfiteatrze w Parku nad Stawami.

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.