Miasteczko ruchu drogowego Miasteczko ruchu drogowego
W niedzielę 20 maja, w godzinach od 15:00 do 18:00, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Oleśnicy... Miasteczko ruchu drogowego

W niedzielę 20 maja, w godzinach od 15:00 do 18:00, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Oleśnicy w partnerstwie z grupą rowerową Oleśnica Bajk Stajl, sklepem rowerowym ROWERY WRONA, Ratownikami GKN, Biblioteką i Forum Kultury w Oleśnicy oraz animatorami z grupy BAWIMY SIĘ!

W niedzielne popołudnie zachęcamy do wskoczenia na rowery i przyjechania całymi rodzinami na teren Szkoły Podstawowej nr 3 im. Podróżników i Odkrywców w Oleśnicy przy ul. Kochanowskiego 8 gdzie specjalnie dla dzieci i młodzieży wystartuje mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego.

Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego to specjalny, plenerowy zestaw do nauki przepisów ruchu drogowego i nauki m.in. jazdy na rowerze. Skrzyżowania, ronda, mini znaki drogowe i sygnalizacja świetlna – to wszystko by sprawdzić i rozwinąć swoje umiejętności na drodze!
Dodatkowo przygotowaliśmy na terenie miasteczka masę atrakcji! To m.in. znakowanie rowerów i konkursy edukacyjne z nagrodami.

Przed startem na trasę, swoje rowery, sprawdzić będziecie mogli w plenerowym serwisie u profesjonalistów ze sklepu i warsztatu ROWERY WRONA OLEŚNICA, który w naszym mieście prowadzi znakomity i uznany kolarz Zdzisław Wrona. Swoje umiejętności podszkolić będziecie mogli również w zakresie pomocy przedmedycznej wspólnie z Ratownikami i Akademią Młodego Ratownika GKN.

Na rodziców i opiekunów czekać będzie wygodna strefa z leżakami oraz BOOKWORM czyli mobilna biblioteka rowerowa, którą tego dnia grupa Oleśnica Bajk Stajl wypełni książkami wspólnie z Biblioteką i Forum Kultury w Oleśnicy w ramach promocji GIEŁDY KSIĄŻEK. Wśród zebranych pozycji m.in. tytuły dla dzieci i młodzieży. A dzieci, w oczekiwaniu na swoją kolej na torze, wspierać będą animacjami i wspólną zabawą animatorzy z inicjatywy BAWIMY SIĘ!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, a w szczególności uczniów klas czwartych, którzy będą mogli w niedzielne popołudnie sprawdzić swoje umiejętności na torze przed egzaminami na kartę rowerową, które wystartują na terenie miasteczka od poniedziałku.

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres email nie zostanie opublikowany.