Narkotyki w Oleśnicy Narkotyki w Oleśnicy
Policjanci z Oleśnickiej jednostki podczas kontroli drogowej ujawnili i zabezpieczyli woreczek strunowy z środkami odurzającymi. Za ich posiadanie odpowie 20-letni pasażer,... Narkotyki w Oleśnicy

Policjanci z Oleśnickiej jednostki podczas kontroli drogowej ujawnili i zabezpieczyli woreczek strunowy z środkami odurzającymi. Za ich posiadanie odpowie 20-letni pasażer, grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

W piątkową noc na terenie miasta oleśniccy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Mazda. 20-letni pasażer podróżujący tym pojazdem posiadał przy sobie woreczek z zawartością białego proszku. Po zbadaniu substancji testerem narkotykowym okazało się, że jest to amfetamina. Zabezpieczona substancja to ponad 40 porcji rynkowych narkotyku. Młody mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. W dalszym toku postępowania funkcjonariusze ustalą skąd pochodziły narkotyki oraz do kogo miały trafić.

Kolejna sytuacja zabezpieczenia narkotyków miała miejsce tej samej nocy w innej części miasta. Tam policjanci skontrolowali 23-letniego Oleśniczanina. Okazało się, że posiadał przy sobie woreczek z białym proszkiem. Również tym razem policjanci zbadali substancję testerem, który wykazał, że jest to amfetamina. Kilka porcji narkotyku trafiło do policyjnego depozytu a zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Ponadto policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy prowadzą liczne działania, aby nie dopuścić do nielegalnego procederu związanego z narkotykami i wyeliminować nielegalne substancje z obiegu. Środki odurzające oraz psychotropowe ujawniane i zabezpieczane są m.in. podczas kontroli drogowych czy kontroli osobistych.

sierż.szt. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP Oleśnica

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.