Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca  Oleśniccy Patrioci zapraszają na spotkanie aby oddać hołd pamięci niezłomnym Bohaterom antykomunistycznego powstania. Spotkanie odbędzie się na  rondzie   Żołnierzy Wyklętych... Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca  Oleśniccy Patrioci zapraszają na spotkanie aby oddać hołd pamięci niezłomnym Bohaterom antykomunistycznego powstania. Spotkanie odbędzie się na  rondzie   Żołnierzy Wyklętych w Oleśnicy. Poniżej publikujemy komunikat zamieszczona na profilu Oleśniccy Patrioci.

1 marca o godz. 17.00 spotykamy się na Rondzie Żołnierzy Wyklętych, aby oddać hołd pamięci niezłomnym Bohaterom antykomunistycznego powstania. Uroczystość będzie odbywać się wg ceremoniału wojskowego.

W tym roku wspominać będziemy postać Mjr Adama Lazarowicza ps. „Klamra” jednego z siedmiu członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” zamordowanego przez komunistów 1 marca 1951 roku w mokotowskim więzieniu.
Dotychczas nie odnaleziono szczątków „Klamry”. Symboliczny grób znajduje się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie w Kwaterze „Na Łączce”, jak również na Cmentarzu Wojskowym w Dębicy.
Podczas uroczystości na Kamieniu Pamięci przy Rondzie Żołnierzy Wyklętych odsłonimy tabliczkę z nazwiskiem Mjr Adama Lazarowicza ufundowaną przez oleśnickich kibiców Śląska Wrocław.

Cześć i chwała Bohaterom !

 

 

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.