Niezwykły pociąg wyruszył z Oleśnickiego dworca PKP Niezwykły pociąg wyruszył z Oleśnickiego dworca PKP
Dzisiaj rano dworzec PKP w Oleśnicy tętnił życiem za sprawą wydarzenia o nazwie  „Pociąg Repatriantów”. Główny organizator stowarzyszenie Olsensium wraz z... Niezwykły pociąg wyruszył z Oleśnickiego dworca PKP

Dzisiaj rano dworzec PKP w Oleśnicy tętnił życiem za sprawą wydarzenia o nazwie  „Pociąg Repatriantów”. Główny organizator stowarzyszenie Olsensium wraz z prezesem Markiem Kamaszyło oraz grupami rekonstrukcyjnymi zadbały aby na stacji było gwarno, głośno, i wesoło. Tradycyjnie dopięli celu. Pociąg wyruszył  chwilę po godz  9 , po drodze zatrzymując się w lesie niedaleko stacji Jemielna. Tam grupa rekonstrukcyjna ze Stowarzyszenia żywej Historii Arma przeprowadziła rekonstrukcję historyczną. Pociąg udał się w dalszą trasę. Zapraszamy do obejrzenia galerii foto-wideo.

Galeria zdjęć:

 • Irena

  29 kwietnia 2018 #1 Author

  Piękna inicjatywa ,super reportaże ,szkoda tylko że nie ma w Oleśnicy miejsca muzeum żeby zrobić stałą taką wystawę .Dom spotkań z historią dlaczego nie włączy się w taką inicjatywę ?

  Odpowiedz

 • Mirosław

  24 kwietnia 2018 #2 Author

  Szanowny Panie Kamaszyło. Przywracasz Pan wiarę w czlowieka ,że mozna coś zrobić dla innych że w tym dniu możemy zapomnieć o troskach dnia codziennego .Widząc ogromny wysiłek grup rekonstrukcyjnych .Udział mieszkańców z dziećmi jadących tym pociągiem, poprzebieranych oddajacych klimat dawnych lat łza kręci się w oku.Udział władz samorzadowych wspierajacy to wydarzenie mogliśmy widzieć na stacjach przystankowych.Za pośrednictwemTV Olesnica dziękujemy za dzień pełen wrażeń .Dodam jeszcze jest to lekcja edukacyjna. Dziękujemy Anna ,Wiktor Mirosław z dalekiego Ełku.

  Odpowiedz

 • Marek Kamaszyło

  23 kwietnia 2018 #3 Author

  Dziękuję za piękny reportaż

  Odpowiedz

  • TVOlesnica.pl

   23 kwietnia 2018 #4 Author

   Dziękujemy Panie Marku. W przyszłym roku w całą trasę sie wybierzemy 🙂

   Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.