Piknik nad stawami Piknik nad stawami
Wczoraj po południu ugrupowanie Oleśnica Razem zorganizowało nad Oleśnickimi stawami pilnik dla mieszkańców Oleśnicy. Przy amfiteatrze  zgromadziła się spora grupa Oleśniczan. Burmistrz... Piknik nad stawami

Wczoraj po południu ugrupowanie Oleśnica Razem zorganizowało nad Oleśnickimi stawami pilnik dla mieszkańców Oleśnicy. Przy amfiteatrze  zgromadziła się spora grupa Oleśniczan. Burmistrz przybliżył założenia programowe, kandydaci na radnych mówili o swoich planach na pracę w Radzie Miasta oraz odbyło się wiele indywidualnych rozmów .

Materiał z relacji na żywo

 • Anonim

  11 grudnia 2018 #1 Author

  kiedy chodzę po Olesnicy jak tam jestem …raz w roku ….i powracam pamiecią do dawnych lat …to żal dworca i kolejowego i byłego PKS…jednak zmiana gospodargi z socjalistycznej na kapitalistyczna zmusza do innego myslenia ,bardziej finansowego niż ,,atrakcyjnego ….moge to zrozumieć jednak wydaje się że oba obiekty są bardzo atrakcyjne po remoncie …za granica wiekszość takich obiektów jest remontowana przez gminy a potem wynajmowana za wyższą stawkę /ale bez przesady-bo chodzi o nowe miejsca pracy /.Uważam że miasto powinno podjąc się tego zadania w kooperacji z PKP .Polbus ….hm nie jest dobrą wizytówką miasta mimo iż prowadzi usługi poprzetargowe to tu stwierdzenie że jaka oferta/niska-najniższa/taka usługa całkowicie sie sprawdza.wystarczy wejśc na punkt informacyjny ….i po zadaniu pytania i nie uzyskaniu odpowiedzi juz ma sie ocenę …najniższa usługa. Obiekt …WSPANIALE POŁOZONY …i może mieć wiele zastosowań …wiem ze obecnie wszystko opiera sie na finansowaniu jednak tego obiektu nie wolno tak marnować by służył tylko jako nolcegownia …Wyobrażam sobie jak wszyscy mieszkańcy zgłąszają pomysły na zagospodarowanie obu obiektów do konkursu …bez polityki i uprzedzeń ,może to by podsunęło dobry pomysł.Pozdrawiam rocznik.59 Oleśnica.Bogusław.

  Odpowiedz

 • Fan Jana i Michała

  15 października 2018 #2 Author

  Oj bedzie wojna wyborcza w tym tyg 😀 fejsbuczek bedzie sie gotował 😀

  Odpowiedz

 • Anonim

  15 października 2018 #3 Author

  @Irena, czy tam Damianek, jak cię zwał, tak zwał. Komunikacja bezpłatna JUŻ JEST. Teraz mowa o nowych trasach i nowych przystankach. Miasto nie ma autobusów, więc wąty o wiek pojazdów kieruj do Polbusa. Przewoźnik miejskiej komunikacji pochodzi z przetargu. Dworzec: nie ma mowy o przejęciu przez miasto i finansowaniu! Kolej jest bogata, ma pierdylion spółek, remontuje dworce za swoje pieniądze tam, gdzie im na tym zależy. Przejęcie dworca i wyremontowanie za własną kasę, czyli moja i twoją, to głupota i nieodpowiedzialność! Sztuką jest takie poprowadzenie polityki, żeby właściciel SAM to wyremontował. I wyremontuje, już jest potwierdzenie na 2023 rok, a Kołaciński przywiózł z Warszawy deklarację że w 2020. Przez 25 lat Bronś w tym kierunku nie zrobił NIC. Nawet kładki wyremontować nie chciał. Kołek w 3 lata ma konkret. Okej, trzeba poczekać dwa lata, ale to pewne.

  Odpowiedz

 • Irena

  15 października 2018 #4 Author

  Super ,super , to czemu Pan burmistrz dopiero teraz wpadł na to żeby dzierżawić powierzchnie na dworcu PKP , to jest ściema że kolej wyremontuje coś za własne pieniądze , jak wyremontuje to doliczy to w czynszu i tyle ,wiec proszę nie mówić że miasta nic to nie będzie kosztować. Trzeba zrobić tak jak w Twardogórze ,przejąć dworzec na własność miasta tak samo jak dworzec pod polbusa , jeszcze jedno rozumiem jeżeli będzie komunikacja miejska bezpłatna to dalej będziemy tymi 20 letnimi trupami jeździć ???

  Odpowiedz

  • Jarek

   15 października 2018 #5 Author

   A ja się nie zgadzam jako podatnik, żeby miasto remontowało dworzec firmie PKP. Czy PKP wpłaca miastu jakieś dywidendy z zysków ?

   Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.