Policja z MOPS kontroluje miejsca przebywania osób bezdomnych Policja z MOPS kontroluje miejsca przebywania osób bezdomnych
Okres zimowy i towarzyszące mu niskie temperatury jest bardzo niebezpieczny dla osób bezdomnych. Policjanci z Oleśnicy wspólnie z pracownikami pomocy społecznej... Policja z MOPS kontroluje miejsca przebywania osób bezdomnych

Okres zimowy i towarzyszące mu niskie temperatury jest bardzo niebezpieczny dla osób bezdomnych. Policjanci z Oleśnicy wspólnie z pracownikami pomocy społecznej kontrolują miejsca, gdzie przebywają bezdomni. Informują ich, gdzie można uzyskać pomoc.

Mroźne dni i noce są szczególnie trudne dla osób, które nie mają własnego dachu nad głową. Osoby bezdomne szukają najczęściej schronienia na dworcach kolejowych, klatkach schodowych, piwnicach, pustostanach oraz ogródkach działkowych. Wszędzie tam, gdzie mogą się choć trochę ogrzać.

Nie bądźmy obojętni. Informujmy policję o miejscach przebywania bezdomnych i potrzebujących pomocy. Szczególnie zwracajmy uwagę na bezdomnych będących pod wpływem alkoholu, gdyż organizm osoby nietrzeźwej wychładza się zdecydowanie szybciej. Dlatego, nie przechodźmy obojętnie obok osób leżących na ławkach, na dworcach czy w parkach. Tylko szybka reakcja i poinformowanie o tym odpowiednich służb może przyczynić się do uratowania komuś życia.

Policjanci powiatu oleśnickiego wspólnie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolowali miejsca, w których przebywają bezdomni. Wszystkie napotkanie osoby były informowane o możliwości uzyskania pomocy w działających na terenie powiatu placówkach, które mają do zaoferowania ciepły posiłek i nocleg.

Oleśniccy policja ponownie apeluje do mieszkańców, aby o osobach bezdomnych, wymagających pomocy, informować pod numerami alarmowymi policji tel. 997 lub 112.

Każda informacja zostanie przez funkcjonariuszy sprawdzona i podjęte zostaną działania mające na celu udzielenie pomocy.

sierż.szt. Aleksandra Pieprzycka
Oficer Prasowy KPP w Oleśnicy

Źródło : KPP Oleśnica

 

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.