Policja podsumowała wielkanocny weekend na drogach Policja podsumowała wielkanocny weekend na drogach
Podczas weekendu Wielkanocnego nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego powiatu oleśnickiego czuwało wielu policjantów. Liczne kontrole drogowe pozwoliły wyeliminować z ruchu nietrzeźwych... Policja podsumowała wielkanocny weekend na drogach

Podczas weekendu Wielkanocnego nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego powiatu oleśnickiego czuwało wielu policjantów. Liczne kontrole drogowe pozwoliły wyeliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących i piratów drogowych.

Pomimo apeli o ostrożność i rozsądek na drodze i tym razem nie zabrakło nietrzeźwych za kierownicą.

W piątkową noc na terenie Twardogóry do kontroli został zatrzymany kierujący pojazdem marki Opel. 43-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.

Również w piątek około godziny 8:00 na terenie Międzyborza Sycowscy policjanci zatrzymali kierującego pojazdem marki Peugeot. Za kierownicą pojazdu znajdował się 47-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który w organizmie miał 2,9 promila alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w niedzielę przez drogówkę na terenie Oleśnicy. 63-letni mieszkaniec Oleśnicy poruszał się ulicą Daszyńskiego kiedy patrol policjanci zatrzymał pojazd. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał 1,6 promila.

Następnego dnia, w poniedziałek, na terenie Międzyborza policjanci skontrolowali motorowerzystę. Chcieli sprawdzić posiadane dokumenty kierującego oraz stan jego trzeźwości. Urządzenie badające trzeźwość wykazało, że 28-latek w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile. Również tego dnia nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek w Świerznej więcej >>tutaj>>

Wszystkim zatrzymanym kierowcom policjanci udaremnili dalszą jazdę, odebrali prawo jazdy, a teraz poprowadzą sprawy karne, które niedługo trafią do sądu.

Zgodnie z przepisami, nietrzeźwym kierującym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto obligatoryjnie sąd orzeka świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy zł na rzecz organizacji zajmujących się pomocą ofiarom wypadków oraz utratę prawa jazdy na okres 3 lat. Kary dla nietrzeźwych kierowców – recydywistów są znacznie surowsze.

Liczne kontrole pozwoliły ponownie zatrzymać 3 kierujących, którzy prowadzili pojazd mechaniczny pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. Usłyszą oni zarzuty niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych, za co grozi nawet do 5 lat więzienia.

Źródło KPP Oleśnica

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.