Policja rozmawiała z uczniami o negatywnych skutkach środków psychoaktywnych Policja rozmawiała z uczniami o negatywnych skutkach środków psychoaktywnych
O prawnych aspektach stosowania środków psychoaktywnych rozmawiali z gimnazjalistami oleśniccy policjanci. Gościem specjalnym był przewodnik wraz z psem służbowym specjalizującym się... Policja rozmawiała z uczniami o negatywnych skutkach środków psychoaktywnych

O prawnych aspektach stosowania środków psychoaktywnych rozmawiali z gimnazjalistami oleśniccy policjanci. Gościem specjalnym był przewodnik wraz z psem służbowym specjalizującym się w wyszukiwaniu woni narkotyków. Prelegenci wskazywali młodym ludziom jakie zagrożenia niosą za sobą substancje psychoaktywne.

Wczoraj (21.03), na terenie dwóch placówek oświatowych odbyły się spotkania dotyczące profilaktyki uzależnień. Tym razem policjanci rozmawiali z uczniami Gimnazjum nr 1 w Oleśnicy oraz Gimnazjum Gminnego. Do udziału w lekcji profilaktyki zaprosili również policjanta z Komisariatu w Obornikach Śląskich, który jest przewodnikiem psa służbowego wyszukującego woń narkotyków. Policjanci przedstawili gimnazjalistom aspekty prawne, związane z problematyką uzależnień. Przypomniano słuchaczom m.in. kto to jest „nieletni”, co to jest „demoralizacja” i „czyn karalny”. Przedstawiono również środki wychowawcze i poprawcze, jakie może zastosować sąd wobec nieletniego, w przypadku zachowania niezgodnego z prawem. Podkreślili również, że zażywanie substancji psychoaktywnych w żaden sposób nie rozwiązuje problemów, a wręcz przeciwnie – pogłębia je.

Przewodnik psa służbowego omówił jak wygląda praca z psem wspominając również proces wyszkolenia czworonoga. Wyjaśnił w jakich przypadkach wykorzystuje się umiejętności psa oraz jak rewelacyjne wyniki osiąga w wyszukiwaniu woni narkotyków. Przytoczył również dotychczasowe osiągnięcia czworonoga.

Źródło i foty: KPP w Oleśnicy

 

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.