Policjanci udaremnili kradzież Dzika Policjanci udaremnili kradzież Dzika
Policjanci z Twardogóry w czwartkowe przedpołudnie zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców włamania do pomieszczenia gospodarczego, skąd usiłowali ukraść urządzenie rolne... Policjanci udaremnili kradzież Dzika

Policjanci z Twardogóry w czwartkowe przedpołudnie zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców włamania do pomieszczenia gospodarczego, skąd usiłowali ukraść urządzenie rolne o wartości ok 1000 zł. Mężczyźni przed sądem odpowiedzą za przestępstwo włamania, za które grozi nawet do 10 lat więzienia.

Twardogórscy policjanci zostali powiadomieni przez jedną z mieszkanek gminy o niepokojących hałasach dobiegających z pomieszczenia gospodarczego mieszczącego się na jej posesji, wskazujących na obecność innych osób. Policjanci niezwłocznie pojawili się we wskazanym miejscu. Gdy weszli do stodoły zauważyli dwóch mężczyzn rozmontowujących mikrociągnik „DZIK” służący pomocniczo do prac rolnych. Mężczyźni mocno zaskoczeni obecnością mundurowych porzucili narzędzia w osłupieniu czekając na dyspozycje. Wyjaśniając wszystkie okoliczności sprawy policjanci ustalili, że zatrzymani mężczyźni zrywając zabezpieczenie bramy wejściowej do pomieszczenia gospodarczego usiłowali rozebrać na części i ukraść urządzenie rolne, tzw”DZIK”, którego wartość oszacowano na ok. 1000 zł. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, gdyż ich stan trzeźwości nie pozwalał na wykonanie dalszych czynności. Sprawcy włamania to 24 i 26 latkowie, mieszkańcy gminy Twardogóra, którzy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. 24-latek w wydychanym powietrzu miał aż 3 promile alkoholu, zaś drugi z zatrzymanych w wydychanym powietrzu miał 2 promile alkoholu. Policjanci ustalili również, że zatrzymani mężczyźni już wcześniej łamali prawo dokonując równych przestępstw.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty włamania i usiłowania kradzieży. Tym razem grozi im nawet do 10 lat więzienia.

sierż.szt. Aleksandra Pieprzycka
Oficer Prasowy KPP w Oleśnicy

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.