Porozmawiajmy o Serbinowie Porozmawiajmy o Serbinowie
Jutro w bibliotece pod pegazem mieszczącej się SP6 odbędzie się spotkanie konsultacyjne z Burmistrzem Oleśnicy. Inicjatorem spotkania jest miejski Radny Paweł Bielański.... Porozmawiajmy o Serbinowie

Jutro w bibliotece pod pegazem mieszczącej się SP6 odbędzie się spotkanie konsultacyjne z Burmistrzem Oleśnicy. Inicjatorem spotkania jest miejski Radny Paweł Bielański. Poniżej publikujemy informacje ze strony Radnego.

 

Na spotkaniu chcemy poruszyć m.in. tematy związane z planami inwestycyjnymi dla osiedla Serbinów, a jedną z istotnych spraw, którą będziemy omawiali to zagospodarowanie nieruchomości gruntowej wzdłuż ulicy Podchorążych. Przypomnę, że grunty te do niedawna były oznaczone w planach wojewódzkich jako tereny przeznaczone pod miejską obwodnicę. Obecnie przebieg wschodniej obwodnicy Oleśnicy (drogi nr 451) jest już zaplanowany, a kwestia zagospodarowania „uwolnionego” pasa gruntów wzdłuż ulicy Podchorążych pozostaje sprawą otwartą. Chcemy, aby spotkanie z burmistrzem Oleśnicy było pierwszym krokiem do ustalenia sposobu zagospodarowania tego terenu. Już teraz wiem, że oczekiwania mieszkańców osiedla są różne – część z Państwa oczekuje nowych miejsc parkingowych, część chce zieleni urządzonej na tym terenie lub utworzenia miejsca do czynnej rekreacji.

Ponadto będziemy rozmawiać o infrastrukturze i bezpieczeństwie drogowym osiedla oraz możliwościach remontu jednego z boisk przyszkolnych Szkoły Podstawowej nr 6.

Spotkanie odbędzie się 17 maja 2018 r o godzinie 18.00 w bibliotece „Pod Pegazem” w Szkole Podstawowej nr 6 przy ulicy Kleeberga. Gorąco zapraszam Państwa do czynnego udziału w spotkaniu -decydujmy razem !

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.