Prawoskręt na Kopernika Prawoskręt na Kopernika
Dzięki staraniom radnego Oleśnicy Pawła Bielańskiego, na ulicy Kopernika powstanie tzw prawoskręt. Radny Bielański złożył we wrześniu 2017 wniosek  o ujecie... Prawoskręt na Kopernika

Dzięki staraniom radnego Oleśnicy Pawła Bielańskiego, na ulicy Kopernika powstanie tzw prawoskręt. Radny Bielański złożył we wrześniu 2017 wniosek  o ujecie tej inicjatywy  w budżecie na rok 2018. Na lutowej sesji rady miasta zapadła pozytywna decyzja.

Do Zarządu Dróg Powiatowych zostanie przekazane 100 tys złotych, środki te pozwolą na wykonanie oczekiwanego przez kierowców tzw. prawoskrętu z ulicy Kopernika w ulicę Wojska Polskiego. Dzięki tej inwestycji znacząco powinna poprawić się płynność ruchu pojazdów w tym newralgicznym miejscu. Jak poinformował na sesji Rady Miasta dyrektor Sekcji Dróg Miejskich Krzysztof Fink, jezdnia przy ulicy Kopernika zostanie poszerzona o około 0,75m, co umożliwi wydzielenie w biegu ulicy dodatkowego pasa ruchu – prawoskrętu. Niewątpliwie inwestycja ucieszy najbardziej kierowców z Serbinowa, którzy codziennie zmagają się z utrudnionym wyjazdem na ul. Wojska Polskiego pisze na swojej stronie Paweł Bielański.

Źródło: bielanski.e-samorzadowiec.pl

Miejsce w którym powstanie planowany prawoskręt

 

Wniosek który złożył radny w 2017 roku:

 • Daw

  5 marca 2018 #1 Author

  W lewo tez kijowo wyjechac na trase wiec co to zmieni.

  Odpowiedz

 • Jacek

  3 marca 2018 #2 Author

  Brawo, szybciej i bezpieczniej .

  Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.