Premiera Dzikiej Róży w Oleśnicy Premiera Dzikiej Róży w Oleśnicy
Reżyser, scenarzystka i scenografka,  Anna Jadowska urodziła się 15. czerwca 1973 w Oleśnicy. Jest absolwentką Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, a... Premiera Dzikiej Róży w Oleśnicy

Reżyser, scenarzystka i scenografka,  Anna Jadowska urodziła się 15. czerwca 1973 w Oleśnicy. Jest absolwentką Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, a w 2004 roku ukończyła studia na Wydziale Reżyserii w PWSFTviT w Łodzi. Jej najnowszy film, „Dzikie Róże” był kręcony w okolicach Oleśnicy w 2015 roku.  Jest to kolejny, po „Teraz ja”, „Z miłości” i „Trzech kobietach” film Anny Jadowskiej, reżyserki koncentrującej się na temacie roli i pozycji kobiety we współczesnym polskim społeczeństwie. Ogólnopolska premiera filmu odbyła się wczoraj 29 grudnia, m.in. w oleśnickim kinie Spirala. Kolejne seanse w styczniu 2018, w/w kinokawiarni.

Poniżej trailer z profilu youtube ALTER EGO PICTURES:

DZIKIE RÓŻE

Reżyseria i scenariusz: Anna Jadowska

Zdjęcia: Małgorzata Szyłak

Obsada aktorska:

Marta Nieradkiewicz, Michał Żurawski, Halina Rasiakówna, Konrad Skolimowski

Gatunek: Dramat

Produkcja: Polska 2017

Polska premiera: 29-12-2017 r.

Czas trwania: 90 min.

 OPIS FILMU:

Mieszkająca na wsi młoda mężatka Ewa, matka dwójki dzieci, sama z pomocą matki prowadzi dom w czasie, kiedy jej mąż Andrzej zarabia na rodzinę w Norwegii. W czasie wielomiesięcznej nieobecności męża, samotna, przeżywa romans z nastoletnim, zakochanym w niej chłopakiem. Zachodzi w ciążę i na kilka miesięcy wyjeżdża, żeby nie dawać pożywki plotkom. Rodzi dziecko i zostawia je do adopcji w szpitalu. Kiedy Andrzej przyjeżdża na komunię córki, czuje, że Ewa oddaliła się od niego. Po spotkaniu z kolegami podejrzewa, że żona coś przed nim ukrywa. Napięcie między małżonkami narasta. Napiętnowana przez ludzi, czuje się niezrozumiana, co wpływa też na jej relacje z dziećmi. Kiedy podczas jej pracy na plantacji dzikich róż, znika nagle jej 2-letni synek, wpada w panikę. Wkrótce dziecka szuka już cała wieś. Andrzej jest wściekły na Ewę. Czy odzyskają dziecko? Czy związek przetrwa? Czy Ewa pogodzi rolę walczącej o małżeństwo kobiety z rolą matki, która zmuszona została porzucić dziecko?

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA:

 

 

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.