Próba wręczenia łapówki Próba wręczenia łapówki
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oleśnickiej jednostki, zatrzymali 40 – letniego mieszkańca powiatu konińskiego, który chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie, związane... Próba wręczenia łapówki

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oleśnickiej jednostki, zatrzymali 40 – letniego mieszkańca powiatu konińskiego, który chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie, związane ze znacznym przekroczeniem prędkości w obszarze gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości, proponował policjantom przyjęcie korzyści majątkowej. W powyższy sposób dopuścił się przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Drołtowice gm. Syców, na drodze krajowej nr 25, gdzie funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tuż przed godziną 20.00 zarejestrowali na urządzeniu mierzącym prędkość pojazd, który na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h porusza się ze znacznie większą prędkością. Urządzenie zarejestrowało 114 km/h czyli o 64 za dużo. W związku z powyższym policjanci odtworzyli nagrany materiał kierującemu i poinformowali o nałożeniu na niego kilkusetzłotowego mandatu karnego. 40 – latek stwierdził, że przecież „mogą się jakoś dogadać”. Policjanci pouczyli mężczyznę, że tego rodzaju propozycja stanowi przestępstwo i kontynuowali czynności. Kiedy mężczyzna ponowił propozycję przekazując funkcjonariuszom pieniądze w kwocie 100 zł został zatrzymany i trafił do oleśnickiej komendy Policji.

Próba czy wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi, w celu odstąpienia od dalszych czynności stanowi przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Źródło :KPP Oleśnica

Źródło :KPP Oleśnica

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.