Radny Paweł Bielański zabiera głos w sprawie ciepłej wody Radny Paweł Bielański zabiera głos w sprawie ciepłej wody
Radny Miasta Oleśnicy Paweł Bielański, na swojej stronie internetowej, wyraził opinię odnośnie przetargu na wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej w 44... Radny Paweł Bielański zabiera głos w sprawie ciepłej wody

Radny Miasta Oleśnicy Paweł Bielański, na swojej stronie internetowej, wyraził opinię odnośnie przetargu na wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej w 44 blokach zarządzanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Zacisze”. Poniżej publikujemy treść zamieszczoną na stronie radnego.

 17 stycznia br. odbył się przetarg na wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej w 44 blokach mieszkalnych zrządzanych przez SM „Zacisze”.  Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami ofertę na wykonanie zamówienia złożyła tylko firma z Zielonej Góry.

Zarząd SM „Zacisze” ogłosił przetarg na wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej 4 stycznia 2018 roku. Zamówienie dotyczy wykonania prac instalacyjnych w 44 blokach wielorodzinnych. Po ogłoszeniu przetargu pojawiły się pytania i wątpliwości dotyczące warunków złożenia oferty. O sprawie informowałem Państwa tutaj, link: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6931/pytania-o-przetarg-do-zarzadu-zacisza

W czwartek 18 stycznia br. (dzień po terminie złożenia ofert) wysłałem zapytanie do SM Zacisze  o liczbę ofert, które wpłynęły w postępowaniu przetargowym oraz  o sumaryczną kwotą najkorzystniejszej oferty na wykonanie przedmiotowego zamówienia. SM Zacisze do dnia dzisiejszego nie udzieliła mi odpowiedzi na złóżone pytania.

W lokalnej prasie (Panorama Oleśnicka) podano informację, że wpłynęła tylko 1 oferta, złożona przez firmę Daterm sp. z o.o. z Zielonej Góry. Panoramie również Zacisze nie udzieliło informacji wartości zamówienia. Zarząd SM Zacisze nie podał informacji o wartości zamówienia argumentując, że przetarg nie jest prowadzony w oparciu o ustawę Prawo zamówień publicznych.

W interesie mieszkańców (spółdzielców) jest by wyłoniono najlepszą ofertę. Czy taka została wybrana? Tego niewiem. Jedno jest pewne, przy braku konkurencyjnych ofert trudno będzie ocenić czy złożona przez firmę Daterm sp. z o.o. oferta jest optymalnie korzystna. Lokalne firmy nie złożyły oferty,  zatem zarobi firma z Zielonej Góry, bo to że oferta firmy Daterm sp. z o.o. zostanie zaakcpetowana przez zarząd Zacisza jest niemal przesądzone. Poniżej przedstawiam odpowiedzi udzielone przez prezesa „Zacisza” Wojciecha Świtonia dotyczące warunków stawianych potencjalnym wykonawcom w przetargu. Odpowiedzi zostały zestawione wraz z pytaniami, które złożłem w imieniu mieszkańców tuż po ogłoszeniu przetargu.

Radny Paweł Bielański

Źródło zdjęcia :www. dolny-slask.org.pl

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.