Rozgrywki szachistów  UKS Pogoń Oleśnica Rozgrywki szachistów  UKS Pogoń Oleśnica
W niedzielę podejmowaliśmy u siebie drużynę MUKS MDK Śródmieście Wrocław. Wrocławianie niestety przyjechali bez kobiety, więc na starcie prowadziliśmy już 1-0.... Rozgrywki szachistów  UKS Pogoń Oleśnica

W niedzielę podejmowaliśmy u siebie drużynę MUKS MDK Śródmieście Wrocław. Wrocławianie niestety przyjechali bez kobiety, więc na starcie prowadziliśmy już 1-0. Jednak, żeby nasza zawodniczka się nie nudziła i przy okazji trochę potrenowała pan Wiesław Janocha ze Śródmieścia zaproponował, że rozegra z nią partię towarzyską.

Na pozostałych szachownicach nasi zawodnicy sprawili się znakomicie. Bardzo szybko wygrał pan Mirek Krosny pewnie pokonując juniora z MDK. Zaraz po nim punkt dołożył Norbert Grzesik. I mecz był już wygrany. Punkty dla naszego zespołu zdobył również Damian Baliński, który w ładnym stylu wygrał swoją partię.Prowadziliśmy już 4 do 0.

Ostatnią najdłuższą partię tej rundy rozgrywali Robert Kossobudzki [UKS Pogoń Oleśnica] i Michał Hołownia. Po dramatycznym przebiegu i nerwowej końcówce, gdzie obaj zawodnicy byli w niedoczasach, lepszy okazał się zawodnik Śródmieścia.Ostatecznie spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 4-1.

Szczegółowe wyniki:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_5820/results.html?l=pl&tb=213_&rd=7_

Bardzo dziękujemy pani Annie Zasadzie dyrektor Biblioteki i Forum Kultury za udostępnienie sali na potrzeby rozegrania tego meczu.

Artur Paprocki

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.