Skradzione BMW na terenie Niemiec odnalezione w Oleśnicy Skradzione BMW na terenie Niemiec odnalezione w Oleśnicy
Oleśniccy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę zamieszanego w sprawę kradzieży pojazdu osobowego marki BMW z terenu Niemiec, która miała miejsce poprzedniego dnia.... Skradzione BMW na terenie Niemiec odnalezione w Oleśnicy

Oleśniccy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę zamieszanego w sprawę kradzieży pojazdu osobowego marki BMW z terenu Niemiec, która miała miejsce poprzedniego dnia. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa, grozi mu do 5 lat pobawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności kradzieży.

Do oleśnickiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie o potrzebie podjęcia interwencji na terenie miasta, gdzie zaniepokojony obywatel zauważył, że z szczelnie zamkniętego garażu dobiegają odgłosy uruchomionego silnika samochodu. Przypuszczenia obywatela ukierunkowane były na możliwość zagrożenia życia osoby, która może znajdować się w środku zamkniętego pomieszczenia. Dlatego też policjanci wspólnie ze strażakami niezwłocznie podjęli interwencje i siłowo otworzyli drzwi garażu. Okazało się, że w środku nikogo nie było, znajdował się tam samochód marki BMW z uruchomionym silnikiem. Policjanci zajęli się ustalaniem właściciela pojazdu, aby poinformować go o zaistniałej sytuacji. Jednak sprawdzając pojazd w systemach policyjnych okazało się, że został on poprzedniego dnia utracony na terenie Niemiec. Szybka reakcja mundurowych doprowadziła do zatrzymania właściciela garażu, 32-letniego mieszkańca Oleśnicy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu polegającego na pomocy w ukrywaniu samochodu marki BMW o wartości ponad 200 tysięcy złotych pochodzącego z kradzieży z terenu Niemiec. Za przestępstwo paserstwa grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wystąpili z wnioskiem, popartym przez prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec zatrzymanego. Sąd podjął decyzję o zastosowaniu dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazał mężczyźnie opuszczania kraju.

Dalsze czynności policjantów będą zmierzały do ustalenia faktycznego sprawcy kradzieży pojazdu oraz zwrócenie kradzionego mienia właścicielowi.

 

sierż.szt. Aleksandra Pieprzycka

Oficer Prasowy KPP w Oleśnicy

Źródło: KPP Oleśnica

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.