Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską
Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza 26 stycznia (piątek) o godzinie 18.00 do Sali konferencyjnej BiFK (ul. Reja 10) na... Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza 26 stycznia (piątek) o godzinie 18.00 do Sali konferencyjnej BiFK (ul. Reja 10) na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską.

Elżbieta Cherezińska to powieściopisarka historyczna, z wykształcenia teatrolog. Od roku 2008 związana z poznańskim wydawnictwem Zysk i S-ka. Znana jest m.in. z 4-tomowego cyklu „Północna Droga” o Skandynawii z czasów wikingów, ale największą sławę przyniosły jej powieści opowiadające dzieje Piastów: „Gra w kości” (czasy Bolesława Chrobrego), 2-tomowa („Harda”, „Królowa”) historia Świętosławy – córki Mieszka I, siostry Bolesława Chrobrego, matki królów: Szwecji, Danii, Norwegii, a nawet Anglii, czy też trylogia o Polsce z czasów rozbicia dzielnicowego „Korona Śniegu i Krwi”, „Niewidzialna Korona”, „Płomienna Korona”.

Charakterystyczny styl pisarki, żywa i plastyczna akcja, świetne dialogi i ciekawe tło obyczajowe sprawiają, ze jej książki czyta się z zapartym tchem. Historia Polski niczym nie ustępuje historiom innych krajów, a jak sama autorka mówi, chciałaby, żebyśmy wszyscy mogli mówić: „Fajnie jest być Polakiem”.

Zapraszamy!

BiFK

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.