Stracili uprawnienia za prędkość Stracili uprawnienia za prędkość
Policjanci oleśnickiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Aż 14 osób... Stracili uprawnienia za prędkość

Policjanci oleśnickiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Aż 14 osób za popełnione wykroczenia ukaranych zostało w postępowaniu mandatowym oraz utracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Ostatni weekend ferii zimowych województwa dolnośląskiego to czas zwiększonego ruchu pojazdów na drogach. Dlatego też należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drogach i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy patrolując drogi powiatu oleśnickiego przeprowadzili liczne kontrole drogowe. Prowadzili również pomiary prędkości pojazdów osobowych, które poruszały się z dużą prędkością w terenie zabudowanym. W ostatni weekend ferii zimowych oleśniccy policjanci ujawnili aż 14 wykroczeń drogowych związanych z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, co skutkowało zatrzymaniem 14 blankietów prawa jazdy.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować autem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

sierż.szt. Aleksandra Pieprzycka
Oficer Prasowy KPP w Oleśnicy

MATERIAŁ WIDEO:

 

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.