Świetlne atrakcje na Dni Oleśnicy Świetlne atrakcje na Dni Oleśnicy
Zaczarowany park w Oleśnicy   Podczas sobotnich Dni Oleśnicy, tuż po zmroku, w zaczarowanym parku okalającym mury zamku królować będzie światło.... Świetlne atrakcje na Dni Oleśnicy

Zaczarowany park w Oleśnicy

 

Podczas sobotnich Dni Oleśnicy, tuż po zmroku, w zaczarowanym parku okalającym mury zamku królować będzie światło. Zaskakującą metamorfozę przeżyją parkowe drzewa, ożywione kolorami i intrygującymi instalacjami świetlnymi. Także fragment fasady oleśnickiego zamku zamieni się w płótno malarskie, rozświetlone fantazyjnymi obrazami. Tego typu świetlne atrakcje zapewni firma TAURON Dystrybucja.

Przygotowane przez TAURON dekoracje i instalacje mają ożywić przestrzeń miejską i zachęcić mieszkańców do spacerów. W ten sposób firma pokazuje, jak za pomocą światła można wykreować zupełnie nową i nieoczywistą przestrzeń publiczną.

Wieczorny spacer po parku zaczarowanym światłem, wśród mieniącej się flory i surrealistycznych instalacji z całą pewnością dostarczy wielu wrażeń całej rodzinie. Instalacje i obrazy wyświetlane na fasadzie zamku będzie można podziwiać także ze strefy relaksu, rozłożonej wśród parkowej zieleni. Pokaz rozpocznie się tuż po zmroku.

TAURON Dystrybucja od kilku lat efektownie oświetla obiekty zabytkowe, sakralne czy użyteczności publicznej. W ostatnim czasie rozbłysły ozdobne iluminacje w Zamku w Niemodlinie, bazylice w Panewnikach, w kościele w Nakle Śląskim czy Urzędach Miast w Tarnowskich Górach i Tworogu. Spółka od trzech lat realizuje także megawidowisko multimedialne Alchemia Światła, w którym w niekonwencjonalny sposób wykorzystuje światło i nowoczesne techniki wizualizacyjne.

Firma we współpracy z samorządami opracowuje także masterplany oświetlenia miast. To spójna koncepcja, która wyznacza nowe standardy i kierunki rozwoju oświetlenia. Masterplan w pierwszej kolejności zakłada uporządkowanie struktury oświetlenia w całym mieście, a także nadanie mu swoistego charakteru i klimatu poprzez odpowiednie oświetlenie detali miejskiej architektury. To pewnego rodzaju mapa drogowa rozwoju oświetlenia w mieście.

TAURON Dystrybucja rozpoczyna w Oleśnicy cykl wydarzeń, których celem jest pokazanie miejskiej architektury i przestrzeni publicznych w zupełnie nowej odsłonie. Za pomocą nowych technologii świetlnych i multimedialnych firma w pewnym sensie „wydobywa” z mroku atrakcyjne budynki i przestrzeń wokół nich. W ten sposób pokazując, jak w atrakcyjny sposób wykorzystywać światło w przestrzeniach miejskich.

 

ŚWIET(L)NE ZAKOŃCZENIE!

Energia DNI OLEŚNICY to energia mieszkańców naszego wspaniałego miasta.

Dlatego na zakończenie wspólnej zabawy szykujemy dla Państwa specjalną niespodziankę!

W niedzielny wieczór zapraszamy wszystkich oleśniczan na teren podzamcza gdzie rozdawać będziemy kolorowe opaski świetlne! Rozświetlmy wspólnie to miejsce, by jeszcze przez chwilę było pulsującym dobrą zabawą i doskonałym humorem sercem naszego Miasta – pożegnamy w ten sposób Dni Oleśnicy i rozpoczniemy odliczanie do następnych.

 

Przykładowe zdjęcia  iluminacji z innych miast

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.