Turniej szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Oleśnica 2017 Turniej szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Oleśnica 2017
  W dzisiejszym turnieju, którego organizatorem byli: Miasto Oleśnica, Biblioteka i Forum Kultury oraz UKS „Pogoń Oleśnica” wzięło udział 40 zawodników.... Turniej szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Oleśnica 2017

W znakomicie wyposażonej sali Biblioteki gościliśmy szachowych entuzjastów z Oleśnicy, Wrocławia, Sycowa, Strzelec Opolskich, Oławy, Bierutowa a nawet Jeleniej Góry.
Zwycięzcą turnieju [oraz zwycięzcą kategorii Graczy Klubowych] został zawodnik UKS „Pogoń Oleśnica” Robert Kossobudzki uzyskując 8 pkt. z 9 partii.
Drugą lokatę z wynikiem 7 punktów zajął Norbert Grzesik również zawodnik UKS „Pogoń Oleśnica”, trzeci był także nasz klubowicz pan Mirosław Krosny, który zdobył 6 pkt.
W kategorii Juniorów pierwsze miejsce zajął Krzysztof Matela z UKS Skoczek Milicz uzyskując 6 pkt., drugie miejsce zajął Mateusz Bednarczyk z MUKS MDK Śródmieście Wrocław – 5,5 pkt. a trzecie miejsce w tej kategorii przypadło Aleksandrowi Tyszeckiemu z wynikiem 5,5 pkt.
W kategorii Amatorów pierwsze miejsce zajął Adam Chorążyczewski z wynikiem 6 pkt. z 9 partii, drugie miejsce w tej kategorii zajął Adam Wieczorek z wynikiem 5,5 punktu a trzecim amatorem turnieju został pan Henryk Chorążyczewski – 5,0 pkt.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Wiktoria Janikowska z KSz Jelonka Jelenia Góra z wynikiem 6,0 pkt.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za udział w turnieju i zapraszamy w przyszłym roku na kolejne turnieje.