Wstąp do policji Wstąp do policji
Oleśniccy policjanci spotykali się z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Twardogórze. Spotkania dotyczyły naboru do Policji. Funkcjonariusze wyjaśniali zasady rekrutacji, omówili... Wstąp do policji

Oleśniccy policjanci spotykali się z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Twardogórze. Spotkania dotyczyły naboru do Policji. Funkcjonariusze wyjaśniali zasady rekrutacji, omówili strukturę jednostki i charakter pracy. Podobne spotkania będą realizowane wśród uczniów pozostałych szkół na terenie powiatu oleśnickiego.

Funkcjonariusze informowali uczniów klas maturalnych o zasadach przyjęć do Policji i warunkach służby. Ta grupa uczniów już za kilka miesięcy stanie przed wyborem ścieżki kariery zawodowej. Ten moment jest świetną okazją do poznania jednego z najciekawszych zawodów, zawodu policjanta. Spotkania miały na celu zainteresowanie młodzieży zawodem policjanta. Funkcjonariusze poinformowali uczniów o zasadach przyjęć do Policji, o warunkach jakie muszą spełniać kandydaci chętni do służby w Policji. Policjanci zapoznali uczestników spotkań z procedurą kwalifikacyjną, składającą się z kilku etapów, w tym badań psychologicznych, testu wiedzy, testu sprawności fizycznej i szczegółowych badań lekarskich.

Nie jest to koniec akcji promującej zawód Policjanta przez oleśnickich funkcjonariuszy. Podobne spotkania będą organizowane wśród uczniów pozostałych klas szkół ponadgimnazjalnych.

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.