Okradał działkowców Okradał działkowców
Oleśniccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który chwilę wcześniej dokonał kradzieży zaworów wodnych z ogródków działkowych. Okazało się, że 38-latek... Okradał działkowców

Oleśniccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który chwilę wcześniej dokonał kradzieży zaworów wodnych z ogródków działkowych. Okazało się, że 38-latek na swoim koncie miał również włamanie oraz kilka innych kradzieży dokonanych na przestrzeni ostatnich miesięcy. Policjanci udowodnili zatrzymanemu 5 czynów za co grozi mu nawet do 15 lat więzienia. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z oleśnickiego wydziału prewencji zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży zaworów wodnych z terenu ogródków działkowych mieszczących się na terenie Oleśnicy. Kiedy policjanci skontrolowali mężczyznę wychodzącego z terenu ogródków miał on przy sobie kilkanaście zaworów, które wcześniej zdemontował niszcząc tym samym mienie różnych właścicieli.

Realizując dalsze czynności w sprawie oleśniccy kryminalni ustalili, że ten sam mężczyzna na przestrzeni ostatnich miesięcy dokonał kilku innych przestępstw przeciwko mieniu. Intensywne czynności oleśnickich kryminalnych oraz zebrany materiał dowodowy pozwolił bez wątpienia określić, że 38 latek dokonał również włamania do mieszkania skąd zabrał sprzęt RTV. Następne czyny jakich się dopuścił to kradzieże różnych elektronarzędzi i przedmiotów, które z łatwością mógł sprzedać w punkcie skupu złomu lub odsprzedać innym osobom. Kradnąc wyszukiwał miejsc niezabezpieczonych, do których miał łatwy dostęp.

Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu zatrzymanego kilka artykułów pochodzących z kradzieży, które zostaną zwrócone właścicielom.

38-latek usłyszał już łącznie 5 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. W związku z posiadanymi przez policjantów informacjami co do przeszłości mężczyzny, do sądu został skierowany wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do wniosku wydając postanowienie o 3 miesięcznym areszcie tymczasowym. Aresztowanemu grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

 

 

sierż.szt. Aleksandra Pieprzycka
Oficer Prasowy KPP w Oleśnicy

Źródło zdjęć : Komenda Policji w Oleśnicy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.