Narkotyki w Oleśnicy Narkotyki w Oleśnicy
Oleśniccy kryminalni zatrzymali osobę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. W mieszkaniu 35-latka policjanci znaleźli marihuanę, amfetaminę, tabletki... Narkotyki w Oleśnicy

Oleśniccy kryminalni zatrzymali osobę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. W mieszkaniu 35-latka policjanci znaleźli marihuanę, amfetaminę, tabletki extazy oraz znaczną ilość pieniędzy. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie 35-letniego Oleśniczanina to efekt pracy operacyjnej, trafnego rozpoznania w lokalnym środowisku przestępczym oraz dokładnie zaplanowanej i zrealizowanej akcji policjantów z oleśnickiego wydziału kryminalnego.

W dniu planowanego zatrzymania policjanci zaczęli swoje działania od obserwacji miejsca, w którym mieszka 35-latek. Kiedy policjanci weszli do jego mieszkania mężczyzna był zaskoczony ich widokiem i nie stawiał oporu podczas zatrzymania. W należącym do mężczyzny mieszkaniu policjanci znaleźli różne substancje, które zostały poddane szczegółowej policyjnej analizie. Dopiero jej wyniki pozwoliły określić, że były to środki, których posiadanie jest zabronione. Wśród nich znalazło się blisko 400 rynkowych porcji marihuany, kilkadziesiąt porcji amfetaminy oraz 21 tabletek MDMA (extazy).

Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli także ponad 40 tysięcy złotych oraz pieniądze w obcej walucie mogące pochodzić z przestępstwa.

Oleśnicka prokuratura prowadząca śledztwo w tej sprawie postawiła już mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Podjęto decyzję o zastosowaniu dozoru policyjnego. Za to przestępstwo mężczyźnie może teraz grozić nawet 10 lat pozbawiania wolności.

Źródło: KPP w Oleśnicy

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.