Żeński sparing Pogoni Żeński sparing Pogoni
W niedzielne popołudnie pierwszy raz oleśnickiej publiczności zaprezentował się żeński zespół. Kilkudziesięcioosobowa grupa widzów obejrzała interesujące spotkanie.  Pierwsza bramka w meczu... Żeński sparing Pogoni

W niedzielne popołudnie pierwszy raz oleśnickiej publiczności zaprezentował się żeński zespół. Kilkudziesięcioosobowa grupa widzów obejrzała interesujące spotkanie. 

Pierwsza bramka w meczu padła w 14. minucie w dość przypadkowych okolicznościach. Stosunkowo niegroźne dośrodkowanie Oliwii Paluch zmyliło bramkarkę z Oławy, która źle obliczyła tor lotu piłki a ta wpadła jej „za kołnierz”. Przyjezdne wyrównały kilka minut później. Strzał z około 14 metrów obroniła najpierw Karolina Głowacz ale wobec dobitki była już bezradna. Biało-niebiesko-amarantowe odpowiedziały w najlepszy możliwy sposób. Po akcji z prawej strony dośrodkowanie wykorzystała Paluch i gospodynie drugi raz cieszyły się z prowadzenia. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy spotkania.

Tuż po wznowieniu gry Oławianki doprowadziły do wyrównania. Grające bez kilku kluczowych zawodniczek podopieczne trenera Maciejewskiego w dalszej części gry oddały pole rywalkom co poskutkowało utratą decydującego gola. Decydujący gol padł analogicznie do pierwszego dla gości. Najpierw Karolina Głowacz odbiła strzał rywalki, jednak do piłki pierwsza dopadła napastniczka z Oławy i umieściła ją w siatce. Do końca spotkania nie udało się doprowadzić co najmniej do wyrównania i zwycięstwo przyjezdnych stało się faktem.

Okazja do rewanżu już za dwa tygodnie – wtedy to nasze zawodniczki ponownie zagrają z KS-em, tym razem na terenie rywala.

POGOŃ: Karolina Głowacz, Karolina Sus, Wiktoria Barzycka, Natalia Słotnicka, Paulina Błasiak (60′ Julia Adamczyk, 80′ Błasiak), Wenesa Pańczyszyn, Zuzanna Dolińska, Maja Rosińska(46′ Eliza Zdanowicz, 80. Rosińska), Klaudia Gretka, Paulina Stasiak, Oliwia Paluch

Informuje Bartłomiej Pilecki z Pogoń Oleśnica

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.