Zioła na wyciągnięcie ręki Zioła na wyciągnięcie ręki
Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na kolejne warsztaty dla dorosłych z cyklu „Abecadło Rozwoju”. 7 kwietnia (sobota) w godzinach... Zioła na wyciągnięcie ręki

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na kolejne warsztaty dla dorosłych z cyklu „Abecadło Rozwoju”. 7 kwietnia (sobota) w godzinach 11.00-13.00 w Bibliotece „Pod Pegazem” odbędą się warsztaty „Zioła na wyciągnięcie ręki”, które poprowadzi Marta Kmiecik – dietetyk i autorka bloga zielarskiego.

Zioła towarzyszą nam od tysięcy lat. Nasi przodkowie stosowali je, aby leczyć, przedłużać i ratować życie. Obecnie na świecie w celach medycznych wykorzystuje się kilkanaście tysięcy ziół. Zapraszamy na warsztaty, które uzmysłowią nam, jakie możliwościami daje natura.

Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się, co to są zioła, jak i na co działają. Jak i kiedy je zbierać, suszyć i przechowywać. Będzie mowa o tym, czy zioła są bezpieczne i jak je dawkować. Czym różnią się od siebie m.in. odwar od naparu i intrakt od nalewki. Będzie można przygotować 2 mieszanki ziołowe.

Nauczymy się korzystać z tego, co daje nam natura. Tym bardziej, że zioła mają dobroczynny wpływ na nasz organizm. Warsztaty dla wszystkich, którzy cenią sobie naturalne metody leczenia.

Warsztaty poprowadzi Marta Kmiecik, dietetyk i autorka bloga zielarskiego Blog naturalny. Koszt warsztatu to 50 zł. Warsztaty odbędą się, gdy zbierze się grupa. Zapisy od 12.03. poprzez formularz na stronie www.bifk.info i telefonicznie u koordynatorki tel. 508-076-215.

BiFK

Nikt nie skomentował tego artykułu

może chcesz go skomentować?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.